מסלול טיול מומלץ בצפון: את היום נפתח בביקור ובטבילה בחוף געש, משם נמשיך ליער הגאווה בסמוך לכרמיאל, לאחר מכן, נבלה באחד האירועים של "גאווה בגליל" ולסיום נקנח במסיבה בליין אוברקיטש בעיר חיפה.


טיול מחוץ לתל אביב הוא כמו טיול לחו"ל

נכון שלא כולנו גרות וגרים בתל אביב, אבל אי אפשר להתעלם מן העובדה שחברות רבות ורבים בקהילה הגאה מתגוררות בתל- אביב ומעבירות בה את רוב עיסוקיהן - החל מעבודה ועד בילויים. כעת, עם בוא האביב, יש לכן הזדמנות נפלאה לצאת ולטייל ברחבי הארץ ולבקר בכמה מקומות גאים שנמצאים מחוץ לגבולות תל אביב. ״טיול מחוץ לתל אביב הוא כמו חופשה בחו"ל עבורי״ אמרה לי פעם חברה טובה על כוס קפה תל אביבי. בכנות, בהתחלה חשבתי שהיא מגזימה. אבל ככל שמבינים שהעיר הגדולה שואבת אותך אליה, מבינים גם כי נסיעה למקום לא מוכר, ביקור במקום חדש, החלפת פרצופים מוכרים בפרצופים חדשים, הכרת אנשים חדשים, חוויות חדשות, אווירה חדשה ואנרגיות שונות וקסומות זו החוויה שזוכים לה כשנוסעים לחו״ל, וכן, גם כשיוצאים לטיול מיוחד מחוץ לגבולות תל אביב יפו. אז הנה לכן, כמה המלצות למקומות שמתאימים בדיוק בשבילכן.


חוף געש

לא רחוק מדי מגבולות תל אביב, נמצא הגן הלאומי חוף השרון, מתחת למצוק בגובה של 40 מטרים, נמצא חוף הים הידוע בכינויו "חוף געש" על שם הקיבוץ הסמוך עליו. הדרך אל החוף עוברת בגן הלאומי, בו אפשר לטייל בין הדיונות והצמחיה ואז להמשיך לללכת בוואדיות עד שמגיעים לחוף. מדובר על חוף שקט ויפייפיה. לאורך רצועת החוף ישנן מעין לגונות קסומות ויפייפיות שניתן אף לרחוץ בתוכן. מאחר והחוף נסתר מהעין והגישה אליו לא פשוטה, החוף הפך, באופן בלתי רשמי, לחו, נודיסטים. בכך הפך לאחד החופים האהובים ביותר על שאוהבות ואוהבים להתחבר לטבע הכי מקרוב שאפשר, להשתזף בעירום ולאהוב את עצמך.


יער הגאווה

בכניסה לקיבוץ תובל שבסמוך לעיר המקסימה כרמיאל, נמצא יער הגאווה. היער ניטע בט"ו בשבט בשנת 2004, כיוזמה של חברי האגודה הצפונית של אגודת הלהט"ב "גאווה בגליל" שממוקם בקריית שמונה. מטרתם הייתה להציג את הזיקה והאהבה שלהם לאדמת הגליל ולהתיישבות בו וכמו כן, לייצר מקום מפגש ונקודת יציאה לטיולים ברחבי הגליל. טיפ לעתיד: מדי שנה, בט"ו בשבט נערך ביער טקס נטיעות בו משתתפים חברי וחברות הקהילה שנוטעים עצים נוספים ומרחיבים את היער.

 

אוברקיטש בחיפה

ליין האוברקיטש אשר פעול בחיפה מפיק מסיבות המארחות די.ג'יי תל אביבים מפורסמים. ליין מצליח זה, התחיל במועדון הסינקופה (הגיי פריינדלי) הממוקם בעיר התחתית. מאז הליין התפרסם מאוד ומשך אליו בלייניות גאות לצד בליינים גאים וסטרייטים. במסיבות של אוברקיטש תמצאו אמנים מוכרים בקהילה הגאה ולצידם יוצרים ויוצרות מקומיים. אין ספק שליין זה מוכיח לתל אביבים שמגיעים לחיפה, שחיפה חיה ובועטת.


עייפות אך מרוצות, בין אם תעברו בשלושת היעדים ובין אם רק באחד מהם - הגיע הזמן לישון! ההמלצה שלנו היא להעביר את הלילה באוהל באחד מן החופים הקרובים. אבל אנחנו באמת נבין אם תבחרו לחזור לעיר הגדולה ולישון במיטתכן החמימה.