מדי שנה באפריל, על שפת הים הבלטי בצפון גרמניה, מתקיים פסטיבל הלסביות הגדול ביותר באירופה. רק דמיינו לעצמכן: שמיים כחולים, רוח חזקה הנושבת מהים, כוסית של משקה אהוב, מוזיקה טובה, מסיבות פרועות וקרוב ל-4000 נשים גאות מהקהילה הלסבית, שחולקות יחד איתכן את החוויה המדהימה הזו.

 

פסטיבל חוף ה-ל', או באנגלית The L Beach Festival הוא כנראה האירוע הלסבי הגדול ביותר בגיזרתו. כשעה וחצי נסיעה מהעיר הגדולה המבורג בשמורה שנקראת "Weissenhaeuser Strand", מדי שנה מאז אפריל 2010, מתגודדות כ-4000 נשים על חוף אחד כאשר להן מכנה משותף: לסביות שרוצות לחגוג. במשך 4 ימים בסוף שבוע חלומי אחד אורחות הפסטיבל נהנות מחוף ים פרטי, פעילויות ספורט, סדנאות, סרטים, פלירטוטים, וכמובן שפע מסיבות והופעות של המוזיקאיות הלסביות הטובות ביותר מרחבי העולם. 

 

מתחם הפסטיבל הוא שמורת ענק יפהפיה, אשר נמצאת ממש על שפת הים הבלטי. מומלץ להביא בגדי ים, שישמש אתכן למסיבות הבריכה, כי רק האמיצות יצליחו להיכנס לים, שעדיין קר ביותר בתקופה זו של השנה. בשמורה תוכלו להינות מכמה אפשרויות לינה: חדר לשש נשים, לארבע או לזוג במלון. בכל שנה מציג הפסטיבל ״אורחות מיוחדות״ בדמות סלבריטאיות תורניות המשמשות כמנחות לסופ״ש החלומי. למשל, בשנים עברו, התארחו שחקניות מסדרת הקאלט ״ישנן בנות״: בפסטיבל הראשון נבחרו שיין (קתרין מונינג) ואליס (לישה היילי), בפסטיבל השני, זו היתה הלנה (רייצ'ל שלי).

 

הרעיון והראש מאחורי הפסטיבל שייכים לקלואדיה קיסל, אשת שיווק ודמות מפתח בקהילה הלסבית הגרמנית. קיסל היא הבעלים של בר בהמבורג ולוקחת חלק, באופן קבוע, בהפקת מצעד הגאווה בעיר ובפסטיבלים גאים נוספים ברחבי אירופה. קיסל חיה ונושמת את חיי הלילה ויודעת שאין ספק והמוזיקה היא הדבק המאחד את הא.נשים מרחבי העולם. בשבילה, פתיחתו של הפסטיבל ב-2010 היה רק עניין של זמן.

 

ב-אפריל 2015 חגג הפסטיבל את שנתו השישית שכמובן היתה גם המוצלחת ביותר. עם ליינאפ להקות ואורחות משגע, סחף הפסטיבל אלפי בחורות ונשים מכל רחבי העולם.