עם שיר מקפיץ על בגדים מיד שניה ועד שיר המטיף לשוויון זכויות בנישואים לקהילה הגאה, מקלמור וראיין לואיס הפכו לפריצה הגדולה של השנים האחרונות. ולא רק על המסר לבדו!


צמד ההיפ הופ העצמאי, מקלמור וראיין לואיס, כבשו את הרשת עם יותר מ - 100 מיליון צפיות ביוטיוב עם הלהיט הקליט שלהם "Thrift Shop״. כעת, אחד משיריהם, ואולי אחד השירים החשובים שיצאו ב-2013, "Same Love" (אותה האהבה) קטף את פרס "הקליפ עם המסר החברתי הטוב ביותר" בטקס פרסי הווידאו של MTV. הצמד הרעיד את ברוקלין כאשר עלה לבמה אחרי הזכיה לביצוע מרגש של השיר יחד עם מרי למברט, לה שייכות הזכויות על הפזמון, וג'ניפר הדסון שהצטרפה במפתיע.


את השיר הזוכה כתבו הצמד לקראת המירוץ לבית הלבן ומשאל העם על נישואים חד מיניים במדינת וושינגטון, בה שוכנת סיאטל, עיר הולדתם. לאורך כל הקריירה דואג להדגיש מקלמור כי היפ-הופ היא הבמה שלו להביא את עצמו, ואת המסרים בהם הוא מאמין. במהלך ראיון, הסביר מקלמור שהוא רואה בסצנת ההיפ הופ אחראית גדולה לקידום מסרים חברתיים. "קהילת ההיפ הופ חייבת לפעול נגד עוולות ודיכוי כשהיא רואה אותם", "הומופוביה, לצערי הרב, עדיין משתוללת בקהילת ההיפ הופ, וזה משהו שחייבים להיאבק בו".


מקלמור וראיין לואיס, אשר סומנו כ״הפריצה הגדולה ביותר״ של שנת 2012 עם אלבום ראשון שמכר יותר ממליון עותקים, עלו לבמה פעם נוספת, עם אותו השיר - בטקס הגראמי ב-2014. שם, לאחר שהיו מועמדים ללא פחות מ-7 פרסים שונים, וזכו ב-4 מהם, העמידו את אמריקה על הרגליים כאשר ערכו בשידור חי את החתונה הגאה הגדולה ביותר על המסך. בליווייה של מרי לאמברט, קווין לאטיפה ואפילו מדונה - נישאו 34 זוגות גאים לצלילי השיר המרגש.


מבחינתו, מוסר מקלמור בשיר ״שום חוק לא ישנה אותנו, אנחנו צריכים לשנות אותנו״, ולשם כך הוא פועל. אמנם הוא או ראיין לואיס אינם שייכים לקהילה, אולם הם רואים בשוויון זכויות מטרת על. אז לפני שתחשבו פעם הבאה על ההיפ הופ כזירה מפלה לקהילה הגאה, תזכרו שמקלמור מסכים איתכן - ורוצה לשנות.

 

"Same Love"