יום הבחירות הולך ומתקרב והקהילה הגאה לא נרגעת. הבית היהודי שולח את חברי מפלגתו לבצע הסברות וכנסים במקומות שונים ברחבי הארץ. ונדמה, כי בכל מקום אליו ״הבית״ מגיע, מגיעה גם משפחת הלה״ט האקטיביסטית.

 

פעילים להט״בים שוב ביקרו בכנס של  מפלגת ״הבית היהודי״. ביום שלישי בשעה 20:00, באנגר 11, שבנמל ת״א, התקיים כנס של מפלגת ״הבית היהודי״. הכנס התקיים בשפה האנגלית ומטרתו הייתה פנייה לאוכולוסיית העולים החדשים. את פניהם של באי הכנס קיבלו כ-20 פעילי להט״ב אקטיביסטיים בליווי מייצג מצמרר שלא ניתן לחלוף על פניו בשאננות. הפעילים פרסו דגלי גאווה, עליהם נרות זיכרון וזר לוויות הנושא את הכיתוב- ״מילים יכולות להרוג״. הפעילים ציטטו אמירות של חברי המפלגה כנגד הקהילה הגאה וטענו כי מדובר על מפלגה המסיתה לרצח. באי הכנס בחלקם, הביעו נכונות להקשיב באריכות לפעילים, ובחלקם, היו נכונים לעיין בפלאייר שהוכן מבעוד מועד ומסביר את דפוס האמירות המסיתות של חברי המפלגה. 

פלאייר המחאה הלהט״בית 

 

האולם התמלא בכ-500 איש אשר נרשמו מראש ובזמן הזה, פעילי הקהילה התמקמו במקומות שונים באולם כאשר דגלי גאווה מקופלים בתיקיהם. נפתלי בנט, יו״ר המפלגה, הוזמן לבמה ובירך: ״תודה לכם שהגעתם הערב. תודה שהגעתם לישראל. תודה שעשיתם עלייה״. פעילי המחאה הגאה סיכמו מבעוד מועד לאפשר לבנט לנאום במשך כעשר דקות, ובחולפן, כפי שתיכננו, קמו מכסאותיהם ופרסו דגלי גאווה במספר מוקדים שונים באולם. הקהל הגיב במחיאות כפיים, אך מי שסערו מהמתרחש לא היו המחיאות, אלה היו פעילי הבית היהודי. בנט, על הבמה, הסביר שאנו נמצאים במדינה דמוקרטית וכי אם מישהו רוצה להעביר מסר- זו אינה הדרך. מהומה החלה באולם, פעילי המפלגה, בליווי חלק מן הקהל, חתרו למגע עם הפעילים הגאים, ניסו לחטוף את דגליהם ולגרשם מן האולם. במקביל, חלקים אחרים בקהל, שיבחו את פעילי הלהט״ב ועודדו אותם להמשיך במחאה המבורכת. האווירה הייתה מתוחה. פעילי המפלגה הפצירו במוחים לעזוב, אך המוחים מנגד טענו כי הם לא מפריעים למהלך התקין של האירוע מאחר והם ״רק״ עומדים עם דגליהם. לאחר מספר דקות של מהומה, פעילי הלהט״ב בוחרים לצאת מן האולם ובנט עולה שוב לבמה. בנט:  ״פעם אלה פעילי הדיור הציבורי ופעם אלה הפעילים הגאים״.


הכנס המשיך, ובנתיים, פעילי הלהט״ב האקטיביסטיים לא מתפזרים לבתיהם. הם נשארים מחוץ לאולם וממשיכים בהסברתם המופלאה. עם אנרגיות רבות, ממשיכים לחלק פלאיירים, ולפתח שיחות עם העוברים והשבים. בסיומו של הכנס, יצא הקהל הרחב מן האולם, ורבים מן הנוכחים בחרו לגשת אל הפעילים ולשאול אותם שאלות. ישנם שתמכו וחילקו שבחים לפעילים וישנם גם כאלו שלא הבינו את פשר המחאה. כך או כך, הצליחו הפעילים לפתח שיחות הסברה מעמיקות ולהסביר את הרציונאל מאחורי המחאה. ג׳ושוע כץ, עולה חדש מארצות הברית ונכח בכנס, טען: ״שמחתי לשמוע את דבריו של בנט. הוא מעניין. אבל לא אהבתי לגלות על האמירות של חברי מפלגתו. זה גורם לי לחשוב שאולי לא כדאי לתמוך בו״. ולאור הדברים אללו, יתכן שלבנט כדאי להתחיל להתנצל.