אולי אתן מכירות אותה בתור מלקקת הפטישים הסדרתית, ואולי בתור זו שמצטלמת כשחלקי גופה לא מכוסים לעיתים. אולי אתן מזהות אותה לפי הלשון הידועה לשימצה, ואולי פשוט בזכות המוסיקה. בשעותיה הפנויות עם זאת, תתפלאו לדעת - מיילי סיירוס מנופפת בדגל למען הקהילה!

 

כשמסתכלים על מיילי סיירוס, אני מוכרחה להודות, לא תמיד רואים עומק רב. הרי זו הילדה שגדלה על המסך הקטן בתור דמות שחיה חיים כפולים, בעוד שבחייה האמיתיים בחרה ללכת בדרך הכוכבת הידועה לשמצה. עם כיוון ועשיה שאינם מקרבים אותה להגדרה ״שמרנית״, מיילי סיירוס זיכתה את עצמה במוניטין מעט פרוע. אין ספק, שישנם רבים שאינם מתחברים לסיירוס, לרוב, בגלל אותה קיצוניות, אבל נדמה שבאמצעות הקיצוניות הזו בדיוק, סיירוס מקדמת את ההידברות אודות שיוויון זכויות לקהילה הלהט״בית כולה!

 

מיילי סיירוס לא מסוגלת לסתום את הפה, היא תגיד מה שבא לה, מתי שבא לה, ואיך שבא לה. האם זה רע? בשבילנו, כנראה שממש לא. חשבון טוויטר? זה טוב. חשבון טוויטר של בחורה סופר מוכרת שמדברת על שוויון זכויות ואהבה? הרבה הרבה יותר טוב. ב-2010, אחרי שהיה כבר מובן שהיא עומדת לצד הקהילה הגאה (לא יכולה לשבת בשקט, אמרתי?), מיילי העמידה את האינטרנט על הרגליים כאשר פירסמה תמונה של הקעקוע החדש שלה תחת הכותרת ״כל אהבה היא שווה!״. הקעקוע מצידו, פשוט ככל שיהיה, לובש צורה של שני פסים מקבילים המייצגים את הסימן ״=״ ובתורם מתייחסים לקמפיין הנרחב שנערך בתקופה ההיא בנוגע לשוויון זכויות לקהילה הגאה בברית הנישואים. כתוצאה מהפרסום ספגה מיילי ביקורת רחבה ביותר מכל קצוות האוכלוסיה, ואף ממעריצים עם אמונות ונקודות מבט שונות משלה. עם זאת, מדובר על בחורה שלא אוהבת להישאר חייבת וכתגובה דאגה להשמיע בכל העולם ולכולם שאהבה היא אהבה, בכל מין, כל מגדר וכל צורה.

 

מיילי סיירוס נלחמת לזכויות הקהילה הגאה

״איפה כתוב בתנ״ך שעלינו לשפוט אחרים? אה כן, לא כתוב.
אלהים הוא היחיד שיכול לשפוט מותק. אלהים הוא אהבה!״

 

לאחר תקרית הקעקוע מיילי רק הרגישה חזקה יותר בנוגע לעמדתה, אותה אין לה סיבה לשנות ואין ספק בדבר. כידוע, מיילי סיירוס נולדה וגדלה במדינת טנסי אשר בארצות הברית. אם אתן בקיעות מעט במצב החקיקה בארה״ב, אתן וודאי עצובות כמוני לדעת ששם, נישואים חד מיניים עוד אסורים על פי חוק. בשל כך, צירופו של אביה של מיילי למאבק, היה לא מובן מאליו. בפוסט טוויטר נוסף בהמשך הדרך ציינה סיירוס כי אביה, הגבר הגברי ביותר שבא מטנסי אוהב את כל החברים הגאים שלה ואף תומך בנישואים שוויוניים. מיילי הציגה זאת כך - ״אם אבא שלי יכול, כל אחד יכול!״

 

לאחרונה עלתה סיירוס לכותרות פעם נוספת בשל תגובתה להצעת החוק החדשה שהציג מושל אינדיאנה, לפיה בעלי עסק יוכלו באופן חוקי להפלות הומוסקסואלים. כמובן שמיילי לא יכלה לסבול ואף לו לרגע את העמדה ומיד שחררה פוסט נחרץ בעמוד הטוויטר שלה הקורא למושל מייק פנס ״אידיוט״ (קרי: asshole) יחד עם תמונה שלו. תחת התמונה פירטה סיירוס והוסיפה: ״המקום היחיד שיש בו יותר אידיוטים מאינסטגרם, הוא בפוליטיקה״. כמו כן, לא שכחה לציין את אחיה ברייסון אשר גם הוא במקביל שיחרר פוסט זועם. לא רק אלא גם, דאגה סיירוס שהעניין לא ישכח כל כך מהר ומיהרה לתמוך בטים קוק (מנכ״ל חברת אפל, הומוסקסואל) אשר יצא במחאה גם הוא, ואף פרסמה שלל פוסטים נוספים בנידון (שאין ביכולתי לפרסם מפאת מגבלות צנזורה).

 

אז לוחמת חברתית למען הקהילה? את זה אשאיר בידיכן לקבוע. מה שבטוח, לבחורה יש פה גדול (ולשון ארוכה) והבטן שלה מלאה. אין זה משנה אם פעם הבאה ש״wrecking ball״ יתנגן ברקע אתן תיכנסו על כדור הרס ענק לתוך החדר, מה שבטוח הוא ש״we can't stop, we won't stop״. אני חושבת שאת שלה, אמרתי.