שימי ידך בידי, אני שלך ואת… את לסבית! האם זה מיתוס? האם זו אמת? לא מחקר אחד ולא שניים כבר רמזו שיש דברים בגו ויחס האורך בין האצבעות שלנו ביד יכול לומר דבר או שניים לגבינו. מוכנה למבחן?

 

הביטי בידך, איזו יד שתבחרי. האם ה"אצבע" שלך יותר ארוכה מ"אצבע הטבעת" שלך, או ההפך? תתפלאי לדעת, אבל לאורך האצבעות שלך, או יותר נכון, ליחס האורכים ביניהן משמעויות רבות. ראשית, כדאי שכולנו נבין בעצם מה הוא יחס האורכים הזה. ללא צורך בתואר מיוחד במתמטיקה, אסביר לכן בקצרה. יחס האצבעות המדובר (נקרא בשפה המקצועית 2D:4D) הוא היחס בין אורך האצבע השנייה (המורה, או, ה"אצבע") לבין אורך האצבע הרביעית (הקמיצה, או, "אצבע הטבעת"), והוא נמדד בדרך כלל ממקום החיבור של האצבע לכף היד עד לקצהה.

 

אותו יחס אורך בין אצבעותייך עלול להיות יותר משמעותי ממה שחשבת. למעשה, יחס האורכים המדובר נקבע ממש שבועות ספורים לאחר ההתעברות, ברחם אימנו. בתקופה זו, האצבעות מתחילות לצמוח ואף המוח שרוי בתקופה "קריטית" בהתפתחותו. זרם הורמוני מין (אנדרוגנים של העובר.ה) בשלב טרום לידתי זה, אסטרוגן ו/או טסטסטרון, יוצרים תגובות שרשרת בגוף ומשפיעים על מאות תהליכים בהתפתחותנו ובפרט על התעצבות חלקים במוח, שבתורו, משפיע על אורך האצבעות שלנו. ממש כמו חותמת גרפיטי, אצבע מורה ארוכה יותר מקמיצה עשויה לרמוז לנו על כך ש"טסטסטרון היה כאן!".

 

ההורמונים עשו אותי לסבית!

אז מה לכל זאת ולנו? מדענים מאמינים כי אותו שצף הורמוני מין ששוטף אותנו בתקופה הטרום עוברית הזו, עלול להיות אחראי לחידה הלסבית-הומוסקסואלית! למעשה, המדע סבור כי רמות גבוהות של הורמון הטסטסטרון בשלב הטרום עוברי הקריטי כאמור, עלולות להשפיע על הנטייה למשיכה לבני אותו המין. כל זאת על אחת כמה וכמה אצל נשים. מכאן, חברותי היקרות, סביר שרובכן מסתכלות כעת על היד הימנית או השמאלית שלכן ונוכחות לדעת שהאצבע הרביעית, הלא היא הקמיצה, ארוכה יותר מהאצבע המורה שלכן.

 

עם זאת, לפני שאתן רצות לבדוק את כל המי ומי בבועה הלאסבית שסביבכן, בואו ניקח צעד אחורה. אל נא נשכח שהמידע, כמו המדע, נוהג לסייג את עצמו. בינתיים כידוע, אין הוכחות חותכות להימצאות ״גן״ או הורמון לסבי ואף אחד או אחת, חכמים וחכמות ככל שיהיו, לא יכולים להסביר לנו במאת האחוזים מדוע יצא שאנו כאלו (מהממות כמובן). תקופה ״קריטית״ בבטן אימנו או בגן הילדים, הקמיצה שלי יותר ארוכה מהאצבע, ואני לסבית מאושרת.