עדי מרגוליס, יש היאמרו כוכבת ויש היאמרו בחורה מן המניין בקהילתנו, החליטה ללכת על כל הקופה: סוף שבוע שלם המוקדש כולו לבנות, על חוף הים. תפסנו אותה בין הקמת אוהלים לבין בישולי פוייקה כדי שתספר לנו קצת על הבאות!


עצרו רגע, ודמיינו לעצמכן - חוף יפייפה, שקיעה, מדורה, אוכל טעים טעים, ג'אמים אל תוך הלילה, אלכוהול, מוזיקה, ריקודים ומלא חוויות של פעם בפלמחים! (אהה! ובנות! ר-ק בנות!). כל זה יהפוך מחלום למציאות ביום שישי הקרוב (17.7.15) ב-17:00 אחר הצהריים למשך 24 שעות שלמות.


״חשבתי על הרעיון הזה ככל הנראה בעקבות פסטיבלים שביקרתי בהם לאחרונה, פסטיבלים ברחבי הארץ שמאוד אהבתי את החוויה בהם״ אומרת מרגוליס ומוסיפה, ״מצאה חן בעיניי ההיכרויות הפרונטלית עם אנשים חדשים… לא און-ליין ולא במסיבות הומות אדם…״. אלו כמובן היו פסטיבלים שאינם קשורים לקהילה הגאה מה שהוביל אותה לחשוב - ״איך לא עשינו דבר כזה משלנו עד עכשיו?!״. במהרה שינסה מותניים, הפשילה שרוולים והחלה במלאכת הרמת המפגש, ספק פסטיבל, המיועד כולו לנשים. ״רציתי להרים לנו איזה מפגש אקסקלוסיבי, רק לנו, בו ניתן להכיר עלמות חן חדשות, בצורה שהיא שונה מכל צורה אחרת שאנחנו מכירות בארץ היום (ולדעתי היא הטבעית ביותר)״.


מרוח הדברים, הבנו במהרה שלא קם ונופל המפגש על המוסיקה והאוכל לבדם, אלא נדבח ההיכרויות תופס גם הוא חלק חשוב במיני פסטיבל: ״כיום, הדרכים העיקריות להכיר בנות מהקהילה הן דרך האינטרנט או דרך מסיבות. שתיהן לדעתי הן דרכים שלא תמיד מתאימות לכולן. לא כל אחת מסתדרת עם היכרויות מקוונות ולא כל אחת יוצאת לכל המסיבות. אני מאמינה למעשה שאנו נותרות עם קומץ קטן של בנות מהקהילה שאכן פוקדות את אותם אירועים וממלאות את הרשימות. איפה כל השאר? זה מה שמתחשק לי לבדוק!״ הצהירה מרגוליס בזמן שבדקה את קבוצות הפייסבוק והווטסאפ שפתחה לקראת האירוע. ״הן קצת חופרות, אנחנו קצת חופרות״ היא אומרת ומוסיפה ״אבל אין דבר יותר משמח מלראות כזו היענות ורצון להשתתף ולעזור!״.


המפגש הקרוב בפלמחים הוא מפגש ראשון, חלוצי ונסיוני, והתקווה היא שהבנות שיגיעו יאהבו את הקונספט ושמכאן והלאה יתקיימו מפגשים כאלו באופן קבוע אחת לכמה זמן.

דבר נוסף שמוסיף לחוויה, הוא האופציה להשפיע על מה שקורה במפגשים. למעשה, כל אחת יכולה להשפיע. כל אחת יכולה להכין את האוכל שהיא אוהבת, לנגן ולשיר מה שנעים לה לשמוע ולהשמיע, להביא משחקי קופסא, קלפים, את השתייה שהיא הכי אוהבת, לשחק משחקי כדור, מטקות... ומה לא? כל העולם פרוש בפניכן!


ולא לשכוח - שומרות על החוף נקי ולא משאירות אחרינו עקבות!


* לפרטים ניתן לפנות ל-Adi Margolis בפייסבוק שתשמח להוסיף את כולן לאיוונט הפרטי.