אין ספק שהמילה "בית" מתאימה הרבה יותר מהמילה "סניף" כדי לתאר מה שהמקום הזה היה עבורי בשלוש השנים אשר העברתי בו. אני יודעת שאני בהחלט הולכת להיות שם ביום חמישי, ולהניף את ב"ש על ראש שמחתי, ומאוד מקווה לראות כמה שיותר מכן איתי!

 

"תודה לאלוהים על קבוצת הנשים, זה המקום היחידי בו אני יכולה ממש להיות עצמי, בלי מסכות". ככה כתבה בסוף אחת הפעילויות, אחת החברות בקבוצת הנשים הבוגרות, שזכיתי להנחות במשך 3 שנים מדהימות כשהתנדבתי בסניף אגודת הלהט"ב בבאר שבע. אותו סניף הוא היום כבר "הבית הגאה"  - עמותה עצמאית אשר מרכזת את כל הפעילות הגאה של איזור הדרום. 

במהלך שלוש השנים שלמדתי בבן גוריון, זכיתי לראות (ואף להיות חלק) מתנופת פיתוח אדירה של הקהילה הגאה בבאר שבע. תמיד חברות מהמרכז היו מרימות גבה בפליאה כשהייתי מספרת להן על כל האופציות הגאות שיש לנו בעיר – בין אם זה מסיבות של המונרו, או של הטווינק, פעילויות של הבית הגאה, או מפגשים של קבוצת הקריאה הקווירית באוניברסיטה - לי היה ברור שמשהו טוב קורה כאן.


גם עכשיו כשאני גרה בתל אביב, אני עדיין ממשיכה לעקוב מרחוק (ומשתדלת לקפוץ לבקר כמה שיותר) אחרי המשך ההתפתחויות, שפשוט מרגשות אותי כל פעם מחדש. בין אם זה המפגשים של הבית הגאה, שמופעל כולו ע"י מתנדבות ומתנדבים או התא הגאה החדש שקם באוניברסיטת בן גוריון. אין ספק שבאר שבע ממשיכה להתפתח ולצמוח – וחוגגת את כל זה באירוע גאווה חמישי במספר שיתקיים ביום חמישי הקרוב, ה - 25.6 בין השעות  18:00-23:00 ברחבת מרכז הצעירים (כן כן, בחוץ!). לראשונה יגיע לאירוע ראש עיריית באר שבע, מר רוביק דנילוביץ׳. זהו ציון דרך משמעותי במיצוב מיקומה של הקהילה הגאה בבאר שבע באג'נדה הציבורית של העיר. אל ראש העיר עתידים להצטרף גם השרה גילה גמליאל, חברות הכנסת ציפי לבני, יעל גרמן ותמר זנדברג וראשת מועצה אזורית בני שמעון - סיגל מורן.

"העירייה השנה תומכת לא רק באירוע אלא בכלל..." כך מסבירה ארין שיבובסקי, יו"ר משותפת של הבית הגאה. "לאורך השנה התקיימו פגישות שונות הן לגבי האירוע והן לגבי תמיכה בקהילה הגאה הדרומית ואנו רואות שהגישה מאד חיובית כלפי הקהילה הגאה וכלפי העשייה המקומית. ראינו את ההתחלה של כל זה באירוע ההשקה של העמותה כשראש עיריית באר שבע הגיע לראשונה לברך באירוע של הקהילה הגאה ואנו רואות את זה בעצם הגעתו לאירוע הגאווה, מתן החסות של העירייה וחברת כיוונים יחד ובעשייה ובקשר שנרקם בינינו לבין העירייה לאורך השנה".


"הפקת אירוע בסדר גודל כזה היא אף פעם לא פשוטה, על אחת כמה וכמה כאשר הכל נעשה בהתנדבות מלאה של חברות וחברי עמותה. ללא ההתחייבות האישית של הנשים והגברים בדרום הארץ להצלחת האירוע בעצם כלום לא היה קורה. ישנה הבנה בקרב הקהילה שזה למען כולנו ולכן כולנו צריכות להיות חלק גם אם הוא הכי קטן. הצטרפנו השנה לשאר אירגוני הקהילה בארץ באמירה שהאירוע השנה יהיה בסימן של טרנסג׳נדרס ולכן החלטנו ללכת בקו שמשלב גם את נושא המגדר בתמונה אחת וגם את הכיתוב, "אוהבות. גאים. לכל המגדרים" כמסר שנותן מקום לכולם ובפרט לקהילה הטרנסג׳נדרית. 
הבית עצמו מקיים פעילויות לאורך כל השנה. אנו מקיימים אירועים וטקסים. בימים אלו אנו עובדים על הקמה של קבוצה לטרנסג׳נדריות וטרנסג׳נדרים. בסופו של דבר המטרה שלנו היא ליצור מקום שטוב לחיות בו, שהפתיחות בו היא גדולה יותר ומקבלת יותר והעשייה לכך שאכן זה יקרה היא גם בתוך הקהילה וגם בנראות והקבלה מהקהילה הדרומית הרחבה". 

אין ספק שהמילה "בית" מתאימה הרבה יותר מהמילה "סניף" בכדי לתאר מה שהמקום הזה היה עבורי בשלוש השנים האלו אותן העברתי בו. אני יודעת שאני בהחלט הולכת להיות שם ביום חמישי, ולהניף את באר שבע על ראש שמחתי, ומאוד מקווה לראות כמה שיותר מכן איתי!

הצטרפו לאיוונט https://www.facebook.com/events/1586103814983014/